Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce)

Hoş Geldiniz

Sevgili Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri;

Üretim, Ar-Ge, tasarım ve mühendislik alanlarının kalbi olan ve Bölgesel Kalkınma Modeli’nde gösterdiği başarıyla uluslararası alanda örnek gösterilen OSTİM Sanayi Bölgesi; tecrübelerini yeni nesillerle aktarmayı amaçlamaktadır. OSTİM Teknik Üniversitesi de aktarılması amaçlanan bu tecrübelerin merkezi haline gelmiştir. Yenilikçi eğitim yöntemleriyle, lisans eğitimini tamamlayan arkadaşlarımızın özgüveni yüksek ve tecrübeli bireyler olarak mezun olması üniversitemizin temel hedefidir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak, küreselleşen dünyanın gerekliliklerini yerine getirebilen, hayal gücü ve özgüveni yüksek mezun olan bireyler yetiştirmek ve onlara iş hayatının gerçeklerini henüz eğitimi devam ederken gösterebilmek en önemli amaçlarımızdandır. Fakültemiz, girişimcilik ruhunu ön plana çıkaran ve risk almaktan korkmayan bir bakış açısıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Üniversitemizin öğrencilerine sunduğu imkanlar da bu doğrultuda sürekli artmakta ve gelişmektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü olarak, artan bu rekabet ortamında farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmek önceliğimizdir. Bu çerçevede; bilişim sistemlerini yöneten, geliştirebilen ve onları aktif bir şekilde tasarlayıp kullanabilen yöneticiler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.

Bölümümüz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında ilk öğrencileri ile derslerine başlayacaktır. Bu çerçevede; ilk yılımızda bizimle birlikte olacak tüm öğrencilerimize hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum. 

Doç. Dr. Hakan EREN