Uluslararası Kültür Günü'ne Dünyayı Sığdırdık

Sanayi Dünyasının Üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Kültür Günü’nün bu yıl beşincisini gerçekleştirdi.  82 ayrı ülkeden yabancı öğrencilerin bulunduğu üniversitede öğrenciler farklı ülkelerin kültürlerini, yemeklerini ve danslarını deneyimledi.  

Uluslararası öğrencilerin, ülke büyükelçiliklerinin, uluslararası nitelikte sivil toplum kuruluşlarının kendi kültürlerini tanıttığı Uluslararası Kültür Gününde, Ekvador Cumhuriyeti, Endonezya Cumhuriyeti, Fransa, Côte D'ıvoire, Malta Cumhuriyeti, Moldova Cumhuriyeti, Paraguay, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Dominik Cumhuriyeti, Sri Lanka, Guatemala, Tacikistan, Sri Lanka, Yunus Emre Enstitüsü, TÜRKSOY, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü dikkat çekici kültürleriyle mozaik oluşturdular.   

Üniversite Halk Dansları Topluluğu, Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Afrika’dan yöresel dans gösterileriyle Uluslararası Kültür Günü’ne renk katan öğrenciler, kendi ülke bayrakları ve yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkarak Filistin için tek yürek oldular.  

Uluslararası Kültür Günü’nün açılış konuşmasını yapan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ali Yülek şunları ifade etti: “OSTİM Teknik Üniversitesi olarak uluslararasılaşma vizyonumuz doğrultusunda uluslararası akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi arttırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yerli ve yabancı akademisyen ve öğrencilerimizi bir araya getiren Uluslararası Kültür Günü etkinliği, üniversitemiz çatısı altında geleneksel olarak her yıl düzenleniyor. Bu özel günde yer alan ve etkinliğimize katkı sağlayarak kültürleriyle renk katan büyükelçiliklere, enstitülere ve temsilcilere teşekkürlerimi sunuyor, keyifli bir gün diliyorum.” 

İlgili Resimler