Rektör Yardımcılığı

 


                                                                        

Prof. Dr. Ünsal SIĞRI (Rektör Yardımcısı)

OSTİM Teknik Üniversitesi İİBF öğretim üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, İşletme-Yönetim ve Organizasyon alanındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini müteakip, 2010 yılında “yönetim ve organizasyon” alanında doçent, 2015 yılında profesör olmuştur. TÜBİTAK bursuyla doktora sonrası çalışmalarını Rochester Bittner School of Business-ABD’de tamamlamış ve uzun yıllar Kara Harp Okulu ve Başkent Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmıştır. TSK’da önemli bilimsel projelerde yer alan ve Avrupa Birliği Bosna-Hersek Ofisinin de bir süre yöneticiliğini yapan Prof. Sığrı, NATO, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi gibi çeşitli uluslararası kuruluşlarda seminerler vermiş, araştırma projelerinde yer almıştır. Yönetim ve Örgütsel Davranış alanlarında çok sayıda uluslararası ve ulusal kitabı, makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Prof. Sığrı, Türkiye’deki çok sayıdaki profesyonel iş insanının, arabulucunun, uzlaştırmacının ve KOBİ Danışmanının yetişmesinde katkıda bulunmuştur.

E Posta: [email protected]                       Dahili: +90 312 386 10 92 / 1901                             Oda Numarası: 910

          

 

   
      

Prof. Dr. Serdar MÜLDÜR (Rektör Yardımcısı)

Prof. Dr. Serdar MÜLDÜR, 1984 yılında Naval Postgraduate School/USA Bilgisayar Bilimleri (Computer Science) bölümünden Yüksek Lisans (MS) derecesi ile mezun oldu. 1985-2000 yılları arasında kamuda, bilgisayar merkezinde, işletme mühendisi, proje mühendisi, işletme amirliği ve bilgi sistemleri daire başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamladı. 2004 yılında Doçent ünvanını aldı. 2000-2017 yılları arasında Havelsan A.Ş.’de, Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemleri bölümünde Direktör ve Genel Müdür Yardımcısı olarak; MİLGEM-Milli Gemi ve Denizaltı Gemileri için Milli komuta kontrol yazılımlarının geliştirilmesi, askeri uçaklar ve uçakların yer kontrol birimleri için görev sistemi yazılımlarının geliştirilmesi, çeşitli kamu teşkilatları için yönetim bilgi sistemlerinin geliştirilmesi çalışmalarında görev yaptı. 2000-2018 yılları arasında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde dersler verdi. 2007-2019 yılları arasında savunma sanayii şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu başkanlığı ve denetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Prof. Dr. Serdar MÜLDÜR’ün Ulusal ve uluslararası dergilerde bildirileri bulunmaktadır. İlgi alanları, Yazılım Mühendisliği, Yazılımda Kalite, Veri Tabanı uygulamaları ve Yönetim Bilgi Sistemleridir.

E Posta: [email protected]                          Dahili: +90 312 386 10 92 / 1920                          Oda Numarası: 812