OTUZEM

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 

Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak?

Uzaktan eğitim süreci, eğitim sürecinin bir parçası olarak akademik takvimde belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilecektir.

 

Uzaktan eğitim ne kadar devam edecek?

Yüzde yüz uzaktan eğitim sürecinin ne kadar devam edeceği, içerisinde bulunduğumuz salgının gidişatıyla ilişkilidir. Yüzde yüz uzaktan eğitimden yüz yüze eğitim şeklinin yer aldığı çeşitli formlara geçmek, ülkemizde ve dünyada yüz yüze eğitim koşullarının sağlanmasına bağlıdır.

 

Uzaktan eğitimle verilecek dersler hangileridir?

Şu aşamada diğer tüm yükseköğretim kurumları gibi bütün derslerimiz uzaktan eğitim yöntemiyle sağlanmaktadır.

 

Uzaktan eğitimde dersler nasıl yapılacak?

Dersler, eş zamanlı ve eş zamansız olarak iki farklı formda gerçekleştirilmektedir.

 

Uzaktan eğitim sisteminizi nasıl kullanacağım?

Uzaktan eğitim sistemimizin kullanımına dair gerek uzaktan eğitim sistemi sayfamızda gerekse YouTube’de OTUZEM tarafından üretilmiş çeşitli materyaller bulunmaktadır. Eğitim materyallerini izledikten sonra sisteme lms.ostimteknik.edu.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Herhangi bir sebeple katılamadığım ders kayıtlarına sonradan ulaşabilir miyim?

Evet, ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili uzaktan eğitim sisteminde Öğrenciler için geliştirilmiş eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

 

Ders programını nasıl öğrenebilirim?

Ders programınız kayıtlı olduğunuz birimin internet sayfasında yayımlanmaktadır. Ders programınızı öğrenmek için ilgili birimin internet sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

 

Kayıtlı olduğum iki dersin çakışması durumunda ne yapmam gerekiyor?

Bu problem alt sınıflardan alınan dersler için söz konusu olabilir.  Bu durumda tercihinize göre bir dersi sonraki bir zamanda kayıtlardan izleyebilirsiniz.

 

Dersler hangi saat aralığında yapılacak?

Derslerimiz, 09.00 ile 17.50 arasında gerçekleştirilmektedir.

 

Ders sırasında internet bağlantım kesilirse ne yapmalıyım?

Ders esnasında internet bağlantınız kesilirse dersten düşmüş olursunuz. Ders devam ederken tekrar bağlanabilirsiniz. Eğer probleminiz devam ederse, daha sonra istediğiniz zaman ders kaydını izleyebilirsiniz.

 

Bu süreçte karşılaştığım sorunlar için nereden yardım alabilirim?

Uzaktan eğitim merkezimizce her bir enstitü/fakülte/myo programları için koordinatörlükler kurulmuştur. Koordinatörlerin iletişim bilgilerine OTUZEM sayfamızın İletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz.