Kariyer Günlerine Yoğun İlgi

OSTİM Teknik Üniversitesi, bu yıl düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğiyle mezun ve öğrencileriyle sektörün önde gelen firmalarını buluşturdu. 25 Nisan’da gerçekleştirilen etkinlikte, üniversite-sanayi iş birliğinin önemini bir kez daha vurgulandı.

Üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, 63 sayıda sektörün öncü firması katıldı. “Doğru İşe, Doğru İnsan” felsefesiyle insan kaynakları yetkilileri ve alanlarında uzman yöneticilerle bir araya gelen öğrenciler, firmaların stantlarını ziyaret ederek kariyer olanakları hakkında bilgi edinme fırsatı buldular. Aynı zamanda, firmaların temsilcileriyle birebir görüşmeler yapan öğrenciler, potansiyel iş imkanlarını değerlendirme şansı yakaladı.

Kariyer Günleri, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin sanayi ile iş birliği yaparak öğrencilerini yetkin, donanımlı hale getirme vizyonunun bir parçası olarak düzenlendi. Üniversite, bu etkinlikle öğrencilerinin sektördeki ihtiyaçlara uygun şekilde yetişmesini ve mezun olduktan sonra istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedefliyor.

Kariyer Günleri etkinliği hakkında konuşan Kariyer Planlama, İş Başı Eğitim ve Mezunlarla İlişkiler Müdürü Ayşenur Irkılata, "Öğrencilerimizin, sektör liderleriyle bir araya gelerek kariyer planlamalarını şekillendirmeleri ve gelecekteki iş fırsatlarını keşfetmeleri için bu tür etkinliklerin önemi büyük. Üniversite olarak sanayi ile iş birliğine büyük önem veriyoruz ve bu etkinlikler aracılığıyla öğrencilerimizin sektörün ihtiyaçlarının farkında olarak kariyerlerini bu doğrultuda planlamalarını sağlıyoruz." dedi.

İlgili Resimler