İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Dekanın Mesajı

 

Değerli Öğrencilerimiz;

OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde biz, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Ekonomi, İşletme, Pazarlama ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinin ötesi ile sizleri karşılıyoruz. Çünkü hedefimiz “Tecrübeli mezunlar yetiştirmek”. Türkiye’nin en yeni üniversitelerinden biri olan OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde sizlere vereceğimiz eğitimi kısaca böyle tanımlıyoruz.

Fakültemiz bünyesinde Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü, Ekonomi bölümü, İşletme bölümü, Pazarlama bölümü ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü bulunmaktadır. Bu alanlara ilgi duyan her bir öğrencimizin, alanında temel bilgi, beceri ve yeteneklere sahip olmasının yanı sıra bir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olarak, modern yönetim anlayışı, teori ve pratiğine sahip birer işletmeci; ekonomik gelişme ve ilerlemeleri takip edebilen, mikro ve makro iktisada hâkim birer iktisatçı ve sermaye piyasalarına hâkim birer finans uzmanı olarak fakültemizden mezun olmasını hedefliyoruz.

Fakültemiz, üniversitemizin diğer temel farklılıklarından olan ortak zorunlu dersleri de önemsemektedir. Buna göre üniversite hayatınıza keyifli ve dolu dolu bir geçişi sağlayan Üniversite Hayatına Giriş ve Geleceği İnşa Etme dersleri ve sizlerin okulumuzun diğer bölüm öğrencileri ile ortak takım çalışması yapıp gerçek birer “maker” haline geleceğiniz Girişimcilik Projesi dersleri sizlere farklı deneyimler kazandıracaktır.

Üniversitemizin diğer fakülte ve bölümlerinde olduğu gibi, fakültemiz öğrencileri de birinci sınıftan itibaren anlaşmalı işyerlerinde gerçek iş yaşamı deneyimi ile tanışacaklardır. Takip eden yıllardaki yaz stajı ve son sınıfın son döneminin tamamını iş yerinde geçirme, sizlere diğer hiçbir üniversitede edinemeyeceğiniz bir iş yaşamı deneyimini henüz öğrenci iken sağlamış olacaktır.

Amacımız, teori ve pratiği birleştirmiş, akademik birikimin yanı sıra iş hayatının gerçekleri ile yüzleşmiş ve üretmiş mezunlar yetiştirmektir.

 

                                                                             Prof. Dr. Mustafa POLAT

                                               Dekan V.