İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Duyurular

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

2021 2022 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında tek sefere mahsus uygulanmak üzere, dönem sonu sınavlarında devam zorunluluğu aranmadan öğrencilerin sınavlara girişlerine izin verilmesine karar verilmiştir.
Bahar yarıyılında devam zorunluluğunu yerine getirmeyen öğrencilerimizin dönem sonu sınavlarına giremeyeceğine dair kural uygulanmaya devam edilecektir.

Sevgili Öğrenciler, 

Güz Yarıyılı Final Sınav Takvimler, bölümlerin web sayfalarında yer alan "Duyurular" bölümünde yayınlanmıştır. Bölüm final sınav takvimlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Başarılar dileriz.

 

 

Oryantasyon Eğitim Programı

4 Ekim 2021 Pazartesi günü;

  • 09:00-12:30 Arasında Türkçe 
  • 13:30-16:30 Arasında İngilizce 

Olarak gerçekleştireceğimiz oryantasyon eğitimine tüm hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerimiz davetlidir.

 


  

 

2020-2021 Bahar Dönemi Eğitim-Öğretim Süreci

Üniversitemiz Senatosunun yapmış olduğu değerlendirme neticesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında üniversitemizde eğitim öğretim süreçlerinin, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 17/02/2021 tarih E.30984 sayılı “Yeni korona Virüs Hastalığı Salgınında Eğitim Öğretim Süreçleri” konulu yazısı doğrultusunda, aşağıdaki şekilde yürütülmesine karar verilmiştir;

  1. Ön lisans, lisans ve lisansüstü programların tamamında teorik dersler çevrim içi (senkron-asenkron) olarak yapılacaktır.
  2. Meslek Yüksekokulu 2. sınıf müfredatında yer alan “İş Yeri Deneyimi” uygulamalı dersi işletmelerde yüz yüze yapılacaktır.
  3. Mühendislik Fakültesi müfredatında yer alan “İş Yeri Uygulamaları” dersi, öğrencilerimizin yazılı olarak talepte bulunmaları halinde işletmelerde yüz yüze yapılacaktır.
  4. Salgının seyri ve risk düzeyinde olumsuz bir değişiklik olması durumunda fakülte ve meslek yüksekokulu kurulları, 2 ve 3 numaralı kararların uygulama usulünde değişiklik yapabilecektir.
  5. Mühendislik Fakültesi hariç tüm bölüm programlarda ara ve yarıyıl sonu sınavlarının çevrimiçi olarak yapılacaktır.
  6. Mühendislik Fakültesinde ara ve yarıyıl sonu sınavlarının, salgının seyri ve risk düzeyinde olumsuz bir değişiklik olmaması durumunda, gerekli tedbirler alınmak koşuluyla ve seyreltilmiş sınıflarda, bahar döneminin son dört haftası içerisinde yüz yüze yapılacaktır.
  7. Derslerde ödev, proje, sunum ve benzeri değerlendirme yöntemlerinin uygulanabilecektir, bu konuda takdir dersin öğretim üyesine bırakılacaktır.
  8. Salgın endişesi veya barınma ihtiyacından dolayı bahar döneminde kaydını dondurmak isteyen öğrencilerin yazılı talepte bulunmaları halinde bahar döneminde kayıtları dondurulacaktır.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Final Sınav Takvimleri

 

         Kılavuza ulaşmak için tıklayınız. 

         Bilgi linki için tıklayınız.

 

Videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

Videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

 

Dekanın "Hoş Geldiniz" Mesajı