Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı

Öğrenci Görüşleri

Bora Gürbüz / Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı Öğrencisi

E-Mail: @ostimteknik.edu.tr

2020 yılında Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümünü kazandım. Bu bölümü tercih etmemin nedenleri teknolojiye olan merakım ve geleceğin ilk elektrikli taşıtlarının adımlarını atmaktı. Bir başka neden ise akademik kadrosunun yeterliliği ve akademisyenlerin öğretmeye olan heyecanı.  Ostim Teknik Üniversitesi bizi iş hayatına hazırlamakla beraber alanla ilgili gelecekteki muhtemel gelişmeleri de paylaşarak bizlere ışık tutuyor. Çeşitli konularda verilen seminerler ve akademisyenlerimizin bize sunduğu tecrübeler sayesinde deneyimimiz gittikçe çoğalmaktadır. Üniversitemiz, öğrencilerin görüşlerine önem veriyor ve bu görüşlere uygun etkinlikler planlıyor. Bu da bizim motivasyonumuzu arttırmakla beraber üretkenliğimizi ön plana çıkarıyor. Pandemi sürecini, teknolojik çözümler ve akademisyenlerimiz arasındaki iletişimin samimi ve gerçekçi şekilde olmasından dolayı verimli ve etkin bir şekilde değerlendirebildik. Bu durumdan dolayı Ostim Teknik Üniversitesi'nde bulunmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum.

 

Mert Altan Çakır/ Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı Öğrencisi

E-Mail: @ostimteknik.edu.tr

OSTİM Teknik Üniversitesi’ni tercih etme sebeplerim; ülkemizin en büyük sanayi kuruluşu olan OSTİM'in desteklediği bir okulda okuyarak, istihdamdan faydalanmak, sanayi ve iş tecrübesi edinmek, alanında uzman hocalarımızdan eğitim almak, planlanan iş yeri eğitimi dersleri ile iş hayatına tecrübeli başlamaktır. Bunlar, benim bir okulda aradığım bütün özelliklerdir. Bu okulda okumaktan gurur duymaktayım.

 

Oğuzhan Ak / Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı Öğrencisi

E-Mail: @ostimteknik.edu.tr

Ülkemizde bulunan onlarca üniversite arasından Ostim Teknik Üniversitesi’ni tercih etmemin sebebi; sanayi ve okul kavramlarını bir araya getirerek, öğrencilerinin iş dünyasına atıldığında sadece teorik bilgi ve diploma ile değil, uygulamalı eğitim görmüş ve iş tecrübesi kazanmış olarak mezun olmasını sağlayacak olması.

Bölümümüzle ilgili olan teorik ve uygulamalı dersler haricinde girişimci olmaya ve iş dünyasına hazırlayan derslerde sektöre dair çok fazla şey öğrendim. İş dünyasının içerisinden gelen konuşmacılar ve alanında uzman eğitim kadrosu sayesinde mezun olduğumda bir diplomadan daha fazlasına sahip olacağımı biliyorum ve bu okulun öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.

Chat on WhatsApp