Girişimcilik ve Liderlik Uygulama ve Araştırma Merkezi

Duyurular

 

TUBİTAK 1512 - Girişimcilik Destek Programı (BİGG) 🚀

TÜBİTAK, BİGG programı ile girişimci adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. 2012 yılında başlatılan Program kapsamında desteklenen 1789 girişimci, şirketlerini kurarak iş fikirlerini hayata geçirdi. 2021 yılı 1. Çağrısı panellerinde 305 iş planının değerlendirmesi Ekim-Kasım ayları içerisinde tamamlandı. Destek almaya hak kazanan 132 girişimcinin sermaye şirketlerini kurarak 2022 Şubat ayı itibariyle iş planı faaliyetlerine başlaması planlanıyor. 2021 yılı 2. Çağrısı ise tematik alanda açılan ilk BiGG çağrısı olma özelliğine sahip olan “BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı” adıyla 01 Eylül 2021 tarihinde başvurulara açılarak 01 Kasım 2021 tarihinde kapandı. Bu çağrı kapsamında Uygulayıcı Kuruluşlarca toplamda 969 yeni iş fikri başvurusu alınarak 446 girişimciye 1. Aşama hızlandırıcı desteği sağlandı. Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından 2. Aşama başvurusu onaylanan 171 iş planının 2022 Şubat-Mart ayları içerisinde panel değerlendirmelerinin tamamlanması planlanmaktadır.

Devamı için tıklayınız..

Pitching Day 2021🚀

OSTİMTECH Pitching Day 2021 İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu oturumlarında kazanan projeler belli oldu!
Dereceye giren projelere Grow in EMEA Kuluçka Merkezinde 6 ay ücretsiz yer tahsisi & Uni4Society Hızlandırma Programına ücretsiz katılım imkanı sunuldu!

 

 

Swiss-Turkish Startup Program🚀

 

Mailing STSP startups

  Is your startup ready to internationalize?

Do you want to benefit from connecting to the Swiss/Turkish startup landscapes?

 Are you interested in exchanging know-how and innovation across borders?

 Do you want to expand your network and get in contact with relevant stakeholders in Switzerland and Turkey? 

Let us introduce you to the Swiss-Turkish Startup Program. 

Five Swiss and five Turkish-based startups get the chance to pitch their startup at the virtual qualifier on June 15, 2021 10:00-12:00 (Turkish Time).  Out of the ten pre-selected startups, the best four (2 from each nation) will be given the opportunity to present their startups at Swiss Days Istanbul 2021, 24.-26.09.202. Once there, the startups will be given the chance to address a highly diverse audience groups (C-Level/Investors), all actively involved in the relevant industries and the final two winner teams will be announced. 

There is a range of great prizes awaiting the winners:

 CHF 7.500 Grant per winner team  

  • Free flights (Winners [CH and TR, 2 persons per winner team] will fly to the other country and stay there 1-2 weeks. Flight tickets will be provided.) 
  • Meet investors 
  • Meet experts and industry leader: Get a mentorship 
  • Media Coverage: Interviews with winners during Swiss Days 2021 
  • Membership to Switzerland Global Enterprise for one year 
  • Silver Sponsorship to Swiss Turkish Chamber of Commerce in Turkey for one year 
  • Announcement on Websites/Social Media: Displayed at S-GE, Swiss Chamber of Commerce in Turkey and Global AI Hub 

Do we spark your interest? 

We are looking for Swiss and Turkey-based startups active in Artificial Intelligence within the defined sectors: Automotive, Energy & Renewable Energy, Pharma, Food, Textile and Infrastructure & Construction.

 Registration Deadline: 30.04.2021

  

BIGG Anahtar Programı Yeni Dönem Çağrısı🚀

BiGG Anahtar, teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerine sahip girişimci adaylarını, nitelikli eğitim ve mentorluklarla TÜBİTAK 1512 2. Aşama başvurusuna hazırlayarak, 200.000 TL sermaye desteği ile şirketleşmelerini sağlayan bir programdır.

Gazi Teknopark’ın, 2017 yılından beri yürüttüğü BiGG Anahtar programı ile yola çıkan 50 girişimci, TÜBİTAK’tan toplam 8.700.000TL hibe almaya hak kazandılar.

Tüm dönemlerde %56 başarı oranına sahip Gazi Teknopark, 2021 yılında da bu başarılara birlikte devam edeceği girişimcilerini arıyor.

 

Kimler Başvurabilir?

BiGG Anahtar Programında Sizi Neler Bekliyor?

+90 (312) 484 88 53

[email protected]

GAZİ TEKNOPARK – İş Geliştirme Birimi

 

 

Sosyal Atölye Açılış Toplantısı🚀

5 Kasım Saat 14:00'de OSTİMTECH Sosyal Atölye Açılış Toplantısı OSTİMTECH Youtube Kanalında!

 

OSTİMTECHONAIR VOL.5🚀

Tifika.com Kurucu Ortak Girişimcisi Oğuz Aslan'ın konuk olduğu "İnternet Girişimciliği" Webinarı 26 Ekim Pazartesi günü 15:00'da OSTİMTECH Youtube Kanalında!

 

Basında Sosyal Atölye 🚀  

OSTİMTECH Sosyal Atölye (OSTİM Sanayi - Toplum Değer Üretme Merkezi) Projemiz ulusal medyada yerini aldı!

 

OSTİMTECH Fabrika 🚀  

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından fonlanan Ankara Kalkınma Ajansının koordinasyonu ile Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında OSTİM Teknik Üniversitesi olarak OSTİM OSB ortaklığında OSTİMTECH Fabrika adlı güdümlü proje sunulmuş ve desteklenmeye değer görülmüştür.

SEPIP 2020'de Panel 🚀

13 Ekim’de SEPIP 2020’nin ilk oturumunda Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Begüm Şahin’in moderatörlüğünde “Girişimcilik Ekosistemi” paneli gerçekleştirilecektir.

 

OSTİMTECHONAIR VOL.4🚀

ON Ar-Ge, İnovasyon & Teknoloji Danışmanlık Kurucu Müdürü Konuralp Pirinçci'nin konuk olduğu ve OSTİMTECH Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Begüm Şahin'in moderatörlüğünde gerçekleşecek Tekno-Girişim Ekosistemi Webinarı 17 Eylül Perşembe günü 20:00'da OSTİMTECH Youtube Kanalında!

 

OSTİMTECHONAIR VOL.3🚀

SocioLab CTO ve Kurucu Ortağı ve aynı zamanda Forbes 30 yaş altı 30'da listelenen Alihan Özbayrak, OstimTechonAir Webinar'da 27 Haziran 2020'de konuğumuz olacak! 

 

PITCHING DAY🚀

Yeni iş fikirlerini ve inovatif ürünleri bu etkinlik ile keşfedeceksiniz. 17 Haziran 2020 Saat 11:00 Meslek Yüksek Okulu Projeleri & 19 Haziran 2020 Saat 11:00 İİBF/ Mühendislik Fakültesi Projeleri. OSTiMTECH YouTube Kanalında! 

 

OSTİMTECHONAIR VOL.2🚀

GEODO/CoroWarner Kurucu Ortağı Efe Kart ve Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Begüm Şahin, Covid-19 Yayılımı Kontrol Sistemleri ve Çözüm Önerilerini konuşacak. Canlı yayın 09 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00'de! 

 

Mesajınız Var!🚀

OSTiMTECH Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürümüz Dr.Öğr.Üyesi Begüm Şahin'in mesajı var! 

 

Virtual Hackathon 2020🚀

OSTiM Teknik Üniversitesi ve Azerbaycan Teknik Üniversitesi iş birliği ile 1-3 Mayıs 2020 tarihlerinde Virtual Hackathon 2020 düzenleniyor! Katılım için: facebook/virtualhackathon veya https://lnkd.in/g5rgnZS 

 

OSTİMTECHONAIR VOL.1🚀

Konuk Viveka Kurucu Ortağı Emin Okutan ve Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Begüm Şahin Dayanıklılık: #Startup firmalarında ve Kurumlarda Pandemi döneminde sürekliliği sağlamak başlıklı konu üzerine 21 Nisan Salı saat 17:00'de canlı yayın'da! 

 

Imagine Tomorrow 2020🚀

Öğrencimiz Gizem Küçükköse ve Furkan Ciylan"Orenda Gallery" projeleriyle Şubat ayında gerçekleşen Imagine Tomorrow 2020'ye katılarak #girişimcilik hikayelerini paylaşma fırsatı yakaladı. OSTiMTECH Girişimcilik ve Liderlik Merkezi Müdürü Dr. Begum Sahin önderliğinde ve Dr. Yavuz Selim Silay desteğiyle Natural TV'ye OSTİM Teknik Üniversitesinin vizyoner yaklaşımlarını anlattı.