Enstitü

Fen Bilimleri Enstitüsü,

       Ostim Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu çerçevesinde 2020 yılında kurulmuştur. Lisansüstü öğrenim faaliyetleri Ostim Teknik Üniversitesi Lisansüstü Öğretim Yönetmeliği’nde tanımlanan koşullara uygun olarak yürütülmektedir.

       OSTİM sanayi bölgesi içerisinde konumlanan ve endüstri ile iş birliği içerisinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam etmekte olan Ostim Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’nün güçlü öğretim kadrosu ile yüksek teknoloji içeren Ar-Ge çalışmalarını ve güncel teknolojileri önceleyen, bilgiyi üretebilen ve uygulamaya dönüştürebilen nitelikli araştırmacıları yetiştirmeyi; kamunun, sanayinin ve insanlığın acil çözüm bekleyen meselelerinin çözümüne yönelik lisansüstü araştırma ve tez konuları ile uygulamalı çalışmalar gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Programlarımız,

       Yüksek lisans eğitim ve öğretim sürecinde görev alan akademik kadromuz gerek akademik gerekse profesyonel açılardan kendi alanlarında lider konumda olup, öğrencilerine önemli küresel meselelere yönelik gerçek zamanlı vaka çözümleri, iş hayatına yönelik projeler ve araştırmalar yaptırmaktadır.

       OSTİMTECH Fen Bilimler Enstitüsü bünyesinde 4 adet Tezli Yüksek Lisans programı bulunmaktadır.

Bunlar Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Yazılım Mühendisliği ve Makine Mühendisliği’dir.

 

 

Dr. Öğr. Üyesi  Hikmet BAL

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü