Ekonomi Bölümü

Hoş Geldiniz

Üniversitemizin değerli Ekonomi Bölümü öğrencileri,

OSTİM Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ne hoş geldiniz. Bazılarınız zorlu bir üniversiteye hazırlık ve tercih sürecini geride bıraktınız ve artık yeni bir hayatın ilk adımlarını atıyorsunuz; bazılarınız zorlu bir yabancı dilde eğitim görmeye hazırlık dönemi geçirdiniz; bazılarınız zorlu bir birinci sınıfı tamamladınız, ikinci sınıfa başlıyorsunuz ve hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Ekononomi Bölümü olarak geleceğinizi sağlam temeller üzerinde beraber inşa etmek için tüm imkanlarımızla sizlerin yanındayız.

Geçtiğimiz yıl ilk eğitim dönemimize pandemi ortamında uzaktan eğitim vererek başlamak zorunda kalmış olmakla birlikte, öğrencilerimize dünya standartlarında bir eğitim verme konusunda kararlılığımızı korumuştuk. Bu yıl yüz yüze eğitime geçtiğimiz için her şey hepimiz için çok daha kolay olacak. Bu kapsamda ülkemizdeki ve dünyadaki modern eğitim ve öğretim tekniklerini, yeni teknolojiler eşliğinde yenilikçi yöntemlerle zenginleştirerek sizlere sunuyoruz.

Ekonomi bilimi temelde farlı tercihler ve farklı karar demetleri arasında en doğru seçimi yapmanın yollarını göstermektedir. Küreselleşen dünya ekonomisi ve iktisadi ilişkilerin her geçen gün daha yaratıcı kararlar almayı gerektiren koşulları dikkate alındığında, doğru seçimi yapmak hem teorik hem de pratik yetkinliğe aynı anda sahip olmayı gerekli kılmaktadır. Üniversitemizin ve bölümümüzün teori ile pratiği bir potada eriterek, gerçek dünyaya hitap eden ekonomistler yetiştirme vizyonu doğrultusunda oluşturulan kapsamlı müfredatmız, çağdaş ve çeşitlendirilmiş eğitim yöntemlerimizle, öğrencilerimize modern iktisadi kuramlar konusunda çok sağlam bir temel sağlamanın, analitik düşünme, problem çözme ve karar alma becerileri kazandırmanın yanı sıra, iş dünyasının içinde uygulamalı eğitim alma imkanı da sunmaktayız. Böylece teorik düzeyde edindiği yüksek analiz becerisiyle pratik düzlemde çözümler üreten, hem özel sektörün, hem kamu sektörünün, hem uluslararası kuruluşların aradığı profesyoneller olarak yetişmeniz için birlikte çalışacağız. 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 4 Ekim 2021 tarihinde başlayacaktır. Müfredat, ders programı, ders içerikleri gibi sizleri yakından ilgilendiren konuları sürekli güncellenen web sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Üniversitemizde geçireceğiniz yılların sizler için çok verimli olmasını diliyorum.

 

 

Prof. Dr. Aylin Ege

Ekonomi Bölümü Başkanı

 

Chat on WhatsApp