Ekonomi Bölümü

Öğrenci Görüşleri

 

 

Furkan Kırgöz | Ekonomi Bölümü Öğrencisi

Tercih döneminde üniversitemizi tercih ettim çünkü bana vaat edilen şeyler ilgimi çekmişti. Burası girişimciliğin desteklendiği bir üniversite. Hatta girişimcilik dersi üzerine bir proje yaptık. İş yeri deneyimi dersleri sayesinde teoride öğrenilen bilgileri pratiğe çevirme imkanı buluyoruz. Benim bölümümde bazı derslere başarılı girişimciler konuk alınarak deneyimlerini bizler ile paylaşıyor. Ayrıca yine başka bir derste ise yazılım ile finansal hesaplamalar yapmayı öğreniyoruz. İşte tüm bu yaptıklarımızın bizi gerçek hayata hazırlayarak mezun olduğumuzda birkaç adım önde olmamızı sağlayacağını düşünüyorum.

     
 

 

Melisa Yağbasan | Ekonomi Bölümü Öğrencisi

Okulumuzu tercih etmemin en büyük nedeni yaptığım okul araştırmaları sırasında okulumuzun eğitim kadrosunu ve öğrencilerine eğitim sırasında sağlayacakları imkanları görmemdi. Okulumuzun tanıtım bilgilerinde; teorik ve pratik anlamda diğer eğitim kurumlarına kıyasla öne çıktığını anladım. Ayrıca bölümümüzün dil tercihinin İngilizce olması ayrı bir avantaj sağlıyor. Aldığım hazırlık eğitiminde de doğru bir tercih yaptığımı yaşayarak öğrendim. Okulumuz girişimciliği destekliyor bu nedenle kendimi daha çok geliştirebileceğimi ve deneyim kazanacağımı düşünüyorum. Mezun olduğumda diploma dışında okulumun bana sağlayacağı farklı kazanımlarla daha önde olacağıma inanıyorum. Ostim Teknik Üniversitesi ailesinin bir üyesi olmaktan çok mutluyum.

 

     
   

Emre Akkan | Ekonomi Bölümü Öğrencisi

Günümüzde birçok üniversite olmasına rağmen bunların arasından OSTİM Teknik Üniversitesi'ni tercih etmemin önemli nedenlerinden biri üniversitenin öğrencilere kaliteli bir formal eğitim vererek donanımlı bireyler yetiştirmek istemesi, aynı zamanda farklı bir eğitim felsefesi uygulamasıdır.  Bölümümün İngilizce dili zorunlu tutarak bizlere uluslararası bir eğitim vermek istemesi, birinci sınıftan itibaren uygulamalı eğitim vererek deneyim kazanmamıza olanak sağlaması, alanında yetkin bir Akademik kadrosu olması ve öğrencilere sağladığı kazanımlar beni bu Üniversiteye ve bölüme bağlayan en önemli etkenlerdir.

     
   

Rahima Mahmoud Nour | Uluslararası Öğrenci-Cubiti | Ekonomi Bölümü Öğrencisi

OSTİM Teknik Üniversitesi öğrencisi olarak Üniversitemiz, ilk derslerden başlayarak 4. yılın sonuna kadar girişimcilik becerileri kazandıran iş yerlerinde eğitim dersleri ile hem akademik hem de profesyonel olarak bilginizi artırmanıza imkan sağlayan eğitim seviyesi yüksek üniversitelerden biridir. Ayrıca, OSTİM Teknik Üniversitesi bize girişimcilik ve ana bölümümüz (ekonomi) olmak üzere iki alanda yetenek kazanma fırsatı veriyor. Diğer yandan ise iş yerlerinde yetkinliklerimizi pekiştirmek ve deneyimlerimizi artırmak için önemli alanlar sunuyor.

 

     
 

 

Hanan İsmail Botan | Uluslararası Öğrenci-Somali | Ekonomi Bölümü Öğrencisi

OSTİM Teknik Üniversitesi, hem pratik hem de teorik öğrenmeye odaklandığı için öğrencileri gerçek hayattaki işlere hazırlar. Ayrıca problem çözme, analitik düşünme ve karar verme gibi çalışma alanında ihtiyaç duyulan temel becerileri sağlayan çeşitli dersler de sunmaktadır. Üniversitemiz, kariyer deneyimlerini bizimle paylaşan ve bize yol gösteren uzmanları dinleme ve onlardan öğrenme fırsatı bulduğumuz seminerler düzenlemektedir. Ayrıca OSTİM Teknik Üniversitesi, yaratıcılığımızı ve ekip çalışmamızı geliştirmemize yardımcı olan girişimcilik projeleri oluşturarak iletişim becerilerimizi ve sosyal becerilerimizi artıramaya önem vermektedir. Bana her zaman rehberlik eden çok sayıda harika hoca ve eğitmenle tanıştığım OSTİM Teknik Üniversitesi'nde geçirdiğim zaman için minnettarım. Bu üniversiteden edindiğim tüm bilgilerin geleceğime büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.

     
   

 

Chat on WhatsApp