E-Ticaret ve Pazarlama Programı

Akademik Kadro

doğuş yüksel

Dr. Öğr. Üyesi Doğuş YÜKSEL

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Bölüm Başkanı

E-Posta: [email protected]

Doğuş Yüksel, 2014 yılında zorunlu eğitimi 5 yıl olan İşletme Lisans Programı’nı 3 yılda tamamlayarak bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Pazarlama Tezli Yüksek Lisans Programı’nı "Pazarlamada Artırılmış Gerçeklik Uygulamalarının İşlevi Üzerine Nitel Bir Araştırma" tezi ile bölüm birinciliğiyle tamamlamıştır. Aynı yılda Gazi Üniversitesi’nde İşletme Doktora Programına kabul almıştır. Teknoloji ve pazarlamanın kesiştiği noktalarda akademik çalışmalarını yürütmektedir. Temel ilgi alanları, dijital pazarlama ve nöropazarlamadır. Sektöründe önde gelen Porsche, Levi’s, Hepsiburadagibi bir takımfirmalara danışmanlık hizmeti vermiştir.

 


bora öç

Öğr. Gör. Bora ÖÇ

E-Ticaret ve Pazarlama Programı Program Sorumlusu

E-Posta: [email protected]

BORA ÖÇ 1989 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, lisans eğitimini 2011 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde, yüksek lisans eğitimini de 2014 yılında yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı'nda, "Türkiye'de Basın İlan Kurumu'nun yerel basına etkileri uygulamalı bir alan çalışması; Sivas yerel basını örneği" konulu teziyle tamamladı. Doktora eğitimine, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı'nda devam etmektedir.

 


bora öç

Öğr. Gör. Ali OSAN

E-Posta: [email protected]

Telefon: +90 312 386 10 92

Ali OSAN, 1994 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Ankara’da tamamladıktan sonra, lisans eğitimini 2017 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini sırasında Business Administration alanında Romanya Lucian Blaga Üniversitesinde eğitim alan Osan, 2021 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda, “Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin marka bileşenleri üzerine etkileri” konulu teziyle tamamlamıştır. Dijital dünyada pazarlama alanı ve materyalleri üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir

 


nusret yurter

Dr. Öğr. Üyesi Nusret YURTER

E-Posta: [email protected]

Telefon: +90 312 386 10 92 / 1651

Dr. Nusret Yurter, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye gitmiş ve Coventry Üniversitesinde pazarlama yüksek lisansını tamamlamıştır. Pazarlama yüksek lisansından sonra temel işletmecilik alanına yönelmiş ve 2003 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2001-2005 yıllarında Atılım Üniversitesinde görev almıştır. Uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübelerine sahiptir. Temel çalışma alanları işletmecilik ve pazarlamadır.

 

gokhan topal

Öğr. Gör. B. Gökhan Topal

Telefon: +90 312 386 10 92

B.Gökhan Topal Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Elazığ'da tamamlamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin 75. Yılında yapılan bir yarışmada Cumhurbaşkanlığı tarafından Özel Ödüle layık görülmüş, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den ödülünü almıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans programlarından mezun olmuştur. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi Doktora programında eğitimine devam etmektedir. Savunma Sanayi, Savunma Sanayi Kümelenmeleri, Teknoloji ve Terör gibi konular üzerine akademik çalışmalarını sürdürmektedir. 1 Kitap, 3 kitap editörlüğü, 4 kitap bölüm yazarlığı, uluslararası dergilerde makale ve kongrelerde bildirileri bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası projeler kapsamında Koordinatör, Uzman, Eğitmen ve Araştırmacı olarak yurt içerisinde ve yurt dışında görevler üstlenmiştir. Farklı sektörlerdeki KOBİ'lerin Üretim Yönetimi, Organizasyon Yönetimi ve Makine altyapısının planlanması için KOSGEB, Kalkınma Ajansı, TKDK, Avrupa Birliği ve EBRD fonları kapsamında proje çalışmalarında görev almıştır. E-Ticaret ve Pazarlama Programı Öğretim Görevlisi olmasının yanı sıra OSTİM Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü ve Proje Yönetim ve Geliştirme Ofisi Koordinatörü olarak çalışmaktadır.