E-Ticaret ve Pazarlama ProgramıDijitalleşen dünyamızda işletmeler her geçen gün işlerini daha fazla online ortama taşımakta,  e-ticaret ve dijital pazarlama her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Sektörün bu konuda Dünya’da ve Türkiye’de kalifiye insan kaynağına ihtiyacı bulunmaktadır. Programımız geleceğe yön verecek olan e-ticaret ve dijital pazarlama konularında yüksek bilgi birikimine ve pratik bilgiye sahip mezunlar vermeyi amaçlamaktadır.

Bölümümüzün müfredatında, Sosyal Medya Yönetimi, Arama Motoru Optimizasyonu ve Görsel İletişim Tasarımı gibi yenilikçi ve sektörün önemsediği dersler yer almaktadır. Tüm müfredatımız sektörün ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Öğrencilerimiz üniversitemizin uygulamalı eğitim modeli sayesinde, üniversitedeki ilk yılından itibaren e-ticaret yapan işletmelerde ve dijital pazarlama ajanslarında eğitim almakta ve deneyim kazanmaktadır.

Mezunlarımız, özel sektörde ve kamu kurumlarında e-ticaret uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, sosyal medya yöneticisi, kurumsal iletişim uzmanı ve içerik yöneticisi olarak iş bulabilmektedir.

Programımızın dili Türkçedir.

 E-Ticaret ve Pazarlama Programı Mezunlarının İstihdam, İş ve Kariyer Alanları

Mezunlarımız,

Kamu kurumlarının (Belediye, Üniversite, Bakanlıklar gibi) kurumsal iletişim departmanlarında,

Özel kurumların kurumsal iletişim departmanlarında,

Tüm işletmelerin pazarlama departmanlarında,

Dijital medya ve pazarlama ajanslarında,

E-ticaret Uzmanı, Dijital Pazarlama Uzmanı, Sosyal Medya Yöneticisi, Kurumsal İletişim Sorumlusu, İçerik Yöneticisi ünvanları ile çalışabilmektedirler.