Dijital Dönüşüm

Ostim Teknik Üniversitesi olarak 22 Kasım 2018 tarihinde OSTİM OSB Konferans Salonunda düzenlenen  "Dijital Dönüşüm” konulu etkinliğe katıldık.

Etkinliğin açılış konuşmasında Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ostim Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Orhan Aydın, Ostim olarak dijital dönüşüme yürekten inandıklarını, OSB’de yer alan kümeler aracılığı ile bölgede üretilen ürünlerin dijital platforma taşınarak küresel pazarlara açılmasını sağlamak üzere sürekli bir çaba içerisinde olduklarını belirtti.

Programa TÜSİAV Başkanı Sayın Veli Sarıtoprak konuşmalarıyla devam ettiler. Sayın Sarıtoprak, Türkiye’nin bilgi toplumu olma ve teknolojik dönüşüm konusunda 94 ülke arasında yapılan bir araştırmada ancak 34. sırada olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin yeni pazarlara sunmak üzere yeni icatlara ve yeni patentlere ihtiyacı olduğunu vurgulayarak ancak bu yolla dijitalleşme trendinin yakalanabileceğini söyledi.

 Bilgi Yönetimi Daire Başkanı Hasan Turgut “Dijital Dönüşüm” etkinliği ile ilgili izlenimlerini şu ifadelerle paylaştı “Küresel rekabetin kaçınılmaz olduğu; var olmanın yolunun tasarımdan üretime, tanıtımdan satışa tüm süreçlerin dönüşümünden ve değişiminden geçtiği iş ortamında bilimsel metotların hızla işletmelere uygulanması gerekmektedir. Ostim Teknik Üniversiteside sanayi & üniversite işbirliği çatısı altında başta Ostim Osb olmak üzere ekosistemi içerisinde yer alan sanayi kuruluşlarının dönüşümüne destek olmayı ve geliştirmeyi temel amaç olarak edinmiştir. Bu sürecin vazgeçilmez ögelerinden birisi de dijital dönüşüm olarak adlandırılan ve firmaların iş süreçlerini elektronik ortama taşımalarını içeren sessiz ama derinden gelen teknolojik devrimdir. Üniversitemiz bu teknolojik devrimin gerekliliklerini karşılayacak uygun eğitim programlarıyla yarına hazır mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca üretim sektöründeki firmalarımızın rekabet gücünü artıracak Ar-Ge çalışmaları başta olmak üzere modern tasarım ve üretim yöntemlerinin benimsenmesini sağlamak da Üniversitemizin  çalışmaları arasında ön sıralarda bulunmaktadır”.

22 Kasım 2018 Perşembe

 

Ask
Us