Bilgisayar Programcılığı ProgramıBilgisayar Programcılığı, mevcut teknolojilere uygun olarak belirlenen ders programları, temel programlama mantığı, veri tabanı, internet programcılığı, ağ sistemleri, web tasarımı, bilgisayar donanımı konularında teorik ve pratik bilgiler ile eğitilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar programcılığı bölümü iş hayatının ve toplumsal yaşamın sorunlarıyla ilgili bilgileri toplama ve toplanan bu bilgileri işlemeye yönelik işlemlere odaklıdır. Bölümümüz ortada bir sorun varsa bu sorun için çözüm üretebilecek ve algoritmalar, programlar geliştirebilecek nitelikli mezunlar yetiştirmeyi temel hedefi olarak belirlemiştir.

Bu programdan mezun olan öğrenciler kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde teknik hizmetler sınıfında “tekniker” ünvanı ile görev alabilirler.Yazılım firmaları, bilgisayar ve teknik destek firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, İnternet yayıncılık şirketleri, radyo-televizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, eğitim, lojistik firmaları, hizmet sektöründe yer alan kuruluşlarda çeşitli iş olanakları mevcuttur. Bu kurumlarda, genel olarak bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile ilgili konulardaki problemlerin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çeşitli görevler üstlenebilirler.

Ostim Teknik Üniversitesi MYO Bilgisayar Programcılığı öğrencilerine isteklerine bağlı olarak İngilizce hazırlık okutulmaktadır. 

Programın öğretim dili Türkçedir.